5 nejlepších strun pro akustickou kytaru

Podle našich vlastních zkušeností jsme sestavili žebříček těch nejlepších strun pro akustickou kytaru. Netřeba vždy hledět na cenu, protože existují struny, které vydrží krásně znít několik měsíců a z toho hlediska je to pro vás výhodnější, protože ušetříte peníze. Jinak byste museli kupovat levnější nové struny každý měsíc.

Nezapomínejte na tvrdost strun. Čím jsou struny tvrdší, tím je zvuk drevovejší a čím jsou měkčí, zvuk bude více strunný. Je to však otázka zvyku a vlastního pohledu.

1. ELIXIR 16002 Extra LightELIXIR16002

Tyto struny nabízejí krásný úderný zvuk a mají velmi dlouhou životnost. Mohou vám klidně krásné znít i několik měsíců. A to díky antikorozní úpravě a speciálnímu vynutí. Navíc verze Nanoweb nabízí modernější a jemnější materiál, díky kterému bude zvuk jasnější.

Koupit tyto struny

2. ERNIE BALL EVERLAST 2548

Struny s vysokou životností určené pro kytaristy, který hledají zvuk klasických kytar. Nano vrstva potažená po strunách dodává lepší pocit při hraní a dlouhou životnost.

Koupit tyto struny

3. D’ADDARIO EXP26es6e.863

Velmi dobře znějící struny, které byly představeny již v roce 1974 a od té doby se staly nejoblíbenějšími strunami všech kytaristů. Dlouhá životnost.

Koupit tyto struny

4. MARTIN MSP 6100product11662

Jaké struny zvolit do nahrávacího studia? No přece tyto. Protože mají povrch pokrytý speciálním potahem, na který se nezachytává špína a prodlužuje jejich životnost a krásně znějící tón.

Koupit tyto struny

5. MARTIN MSP 4000

Levnější struny, ale s výbornou kvalitou a docela dlouhou životností. Při pravidelném čištění nám vydržely znít jako nové až 4 měsíce. Za tu cenu výborná volba.

Koupit tyto struny

 

Toto je žebříček 5 nejlepších strun pro akustickou kytaru. Pokud si vyberete jedny z nich, určitě budete spokojeni.