Příslušenství

TrsátkaTrsátko a prstýnky

Ať již hrajete na akustickou kytaru nebo na kytaru elektrickou, rozhodně vám nesmí chybět trsátko. Jedná se o malý kousek umělé hmoty, který má nejčastěji tvar trojúhelníku. Někdy se můžete setkat také s palcovým trsátkem, který je podobný prstenu. Trsátka mají různou tloušťku a vyrábí se podle toho, na jaký hudební nástroj s nimi chcete hrát. Tloušťka a tvrdost trsátka velice ovlivňuje výsledný zvuk nástroje. Pokud použijete při hře na kytaru trsátku, kytara bude vyluzovat mnohem ostřejší zvuk. Trsátko se při hře drží mezi palcem a ukazováčkem. Potom s ním stačí jen přejíždět po strunách.

Kapodastr

Další nezbytnou součástí pro hru na kytaru, je kapodastr. Jde o posuvný barré pražec, který slouží zejména k rychlému a dočasnému přeladění nástroje. Nejčastěji se vyrábí z kovu nebo plastu. Pokud jej plánujete používat delší dobu, je dobré si pořídit kapodastr kovový, který díky své konstrukci vydrží déle a je ke kytaře také šetrný. Kapodastr se připevňuje na krk hudebního nástroje. Tím, že stiskne všechny struny najednou na určitém, vámi určeném pražci, zvýší jejich tón o příslušnou výšku.

Stojan na kytaruStojan na kytaru

Pokud se bojíte opírat kytaru o hranu stolu nebo ji nechcete opírat o zeď, můžeme si pořídit stojan na kytaru. Nejčastěji se vyrábí z pevné oceli, která je na povrchu opatřena gumou pro ochranu kytary. Existují různé velikosti stojanů. Můžete si pořídit stojan jen pro jednu kytaru, nebo dokonce pro více kytar. Moderní stojany je dokonce možné rozložit a opět složit. Stojany tak můžete klidně převážet.

Řemeny a postroje na kytaru

Pokud při hře na kytaru rádi stojíte, pak je nutností pořídit si řemen. Ty se nejčastěji vyrábí jako kožené, nebo nylonové. Pokud dáváte přednost kvalitě před cenou, správnou volbou budou pro vás právě kožené řemeny. Tyto řemeny mají různou šířku. Abyste mohli řemen upevnit, musíte si pořídit zámek pro kytarový popruh. Tento zámek se umístí na zadní část kytary. Pak se na něj umístí řemen, který na druhém konci kytary přichytneme. Nejčastěji do míst kolem nultého pražce.